Η Δομή Συμβουλευτικής και Προσβασιμότητας Φοιτητών του Δ.Π.Θ. διοργανώνει εργαστήριο ομαδικής συμβουλευτικής στην ΚΟΜΟΤΗΝΗ με θέμα:

«Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ»

Με το εργαστήριο αυτό σας καλούμε, μέσω των βιωματικών ασκήσεων, να ανακαλύψετε τι είναι αυτό που ορίζεται ως επικοινωνία και την σημασία της, να διερευνήσετε τους τρόπους με τους οποίους εσείς οι ίδιοι επικοινωνείτε και να ανακαλύψετε τα εμπόδια που συχνά παρεμβάλλονται στην επικοινωνία σας με τους άλλους. Επιπλέον, θα σας δοθεί η δυνατότητα να εξασκηθείτε στην ανάπτυξη δεξιοτήτων που θα σας βοηθήσουν στην βελτίωση και στην εξέλιξη της επικοινωνίας σας σε διάφορους τομείς της ζωής σας.

Το εργαστήριο απευθύνεται σε όλους τους φοιτητές του Δ.Π.Θ.

Διάρκεια: 3 εβδομαδιαίες συναντήσεις (διάρκειας 2 ωρών)
Ημερομηνία πρώτης συνάντησης: 20 Φεβρουαρίου 2019
Τόπος διεξαγωγής: Στο κτίριο του Τμήματος Ιστορίας και Εθνολογίας του Δ.Π.Θ.,
Αίθουσα Γ’, στον 2ο όροφο (Παναγή Τσαλδάρη 1, Κομοτηνή)
Αριθμός συμμετεχόντων: έως 20 συμμετέχοντες
Δήλωση συμμετοχής: Στο τηλέφωνο της Δο.Συ.Π. 2531039050, ηλεκτρονικά στην διεύθυνση dosyp@duth.gr ή με προσωπικό μήνυμα στην σελίδα της Δομής στο facebook: Δομή Συμβουλευτικής και Προσβασιμότητας Φοιτητών Δ.Π.Θ.