Η Δομή Συμβουλευτικής και Προσβασιμότητας του Δ.Π.Θ σε συνεργασία με τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Κοινωνική Ψυχιατρική» Δ.Π.Θ., «Κοινωνική Εργασία στην Εκπαίδευση – Ένταξη Ετεροτήτων» Δ.Π.Θ. και του Διαπανεπιστημιακού – Διατμηματικού Προγράμματος στη «Συμβουλευτική» (ΕΚΠΑ – Δ.Π.Θ. και Πανεπιστήμιο Κρήτης), προγραμματίζει τη διοργάνωση διαδικτυακής ημερίδας με θέμα:

Συμβουλευτική και Προσβασιμότητα στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, εν μέσω πανδημίας.
Η ημερομηνία διεξαγωγής της ημερίδας είναι Τετάρτη, 23/03/2022 και ώρα 9.30πμ- 2.30μμ.

Οι θεματικοί άξονες της ημερίδας στοχεύουν στην ενημέρωση και αποτύπωση ζητημάτων προσβασιμότητας εν μέσω πανδημίας: Διακρίσεις και ανισότητες στο προσκήνιο- Ένταξη ετεροτήτων στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση, διεπιστημονική συνεργασία στη συμβουλευτική και διαδικτυακή συμβουλευτική: Προκλήσεις και ευκαιρίες, με τη συμμετοχή εκπροσώπων από τις περισσότερες Δομές Συμβουλευτικής στα Πανεπιστήμια της χώρας.

Ο σύνδεσμος για την συμμετοχή σας.

Topic: Συμβουλευτική και Προσβασιμότητα στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, εν μέσω πανδημίας
Time: Mar 23, 2022 09:15 AM Athens

Κατεβάστε το πρόγραμμα της ημερίδας από εδώ.